Hledám časopis

Časopisy

  • Vybrané časopisy AGU (včetně jednotlivých řad JGR) jsou také k dispozici v Knihovně GFÚ  (GFÚ sousedí s budovou ÚFA). Kopii Vám rádi zprostředkujeme (pište prosím na adamovicova@ufa.cas.cz), případně se můžete informovat přímo v Knihovně GFÚ
    Seznam aktuálně přístupných časopisů AGU v Knihovně GFÚ – Soubor: Knihovna/AGU_periodika.docx
  • Orientační informace o dostupnosti nejžádanějších oborových časopisů (mimo časopisy open access):
  • Informace o aktuálním stavu elektronických informačních zdrojů v Knihovně AV ČR (KNAV) a ústavech AV ČR, kterým přístup zajišťuje KNAV naleznete zde:  Soubor: Knihovna/EIZ v AV ČR v r.2019.pdf

Katalog

V katalogu máme záznamy o všech tištěných a o všech hlavních online časopisech. Katalog nabízí vstupy k online verzím článků.

Rychlé vyhledávání v katalogu

Více informací o katalogu (včetně návodu pro jeho používání) viz levé menu.

Časopis není seznamech ani v katalogu!

Není-li časopis dostupný online (viz seznamy výše) ani v našem katalogu, můžete zkusit titul vyhledat v následujících zdrojích:

Pokud tam titul naleznete, oslovte nás. Rádi Vám zažádáme o kopii článku, který potřebujete, prostřednictvím meziknihovní reprografické služby (MRS).

Pokud nenaleznete časopis v žádné z obou databází výše, pravděpodobně jej v tištěné podobě na území České republiky žádná knihovna nevlastní. Máte-li o titul přesto zájem, kontaktujte prosím knihovnu! Kopii článku Vám objednáme přes některou z velkých českých knihoven ze zahraničí.

Doba dodání ze zahraničí se pohybuje v rozmezí mezi jedním týdnem a několika měsíci. V knihovnické terminologii se objednávka nazývá mezinárodní meziknihovní reprografická služba (MMRS) a máte na ni nárok.

Možná bychom měli časopis koupit...

Pokud máte pocit, že přístup do časopisu, o nějž máte zájem, by měl být ve fondu naší knihovnynapište nám o tom!

 Vyhledávač v prostředí internetu

  • Google Scholar – vyhledávací systém z rodiny Google; vyhledává ve vědeckých zdrojích