Vstup do katalogu

Vstup do konta čtenáře

Registrace do katalogu

Pokud ještě nejste naším čtenářem, vyhledejte prosím knihovnici a nechte se zaregistrovat. Ihned po registraci si můžete vypůjčit publikace, o které máte zájem. Pro potvrzení registrace se můžete v katalogu knihovny poprvé přihlásit, a to po kliknuti na "Přihlášení" (vlevo nahoře) a následném vyplnění údajů z registrace (můžete využít i přímý vstup k přihlášení).

Přihlášení Vám umožní kontrolovat stav vlastních výpůjček (po kliknuti na slovo „Čtenář“ vlevo nahoře) a prodlužovat si je. Je po něm také možné elektronicky objednávat naše publikace. 

Vyhledávání v katalogu a objednávání 

V katalogu můžete vyhledávat zejména podle následujících kritérií:

  • název knihy
  • autor
  • předmět (celkové nebo dílčí téma)
  • ISBN (číslo jednoznačně identifikující každé vydání), ISSN
  • signatura (číslo identifikující každou jednotlivou knihu v knihovně)
  • nakladatel
  • rok vydání.

Kritérium vyberete z roletky u řádku "Pole pro vyhledávání" (je to 2. řádek ve vyhledávacím formuláři). 

Po vyhledání titulu klikněte na pořadové číslo v prvním levém sloupečku (sloupeček je označený značkou #). Otevře se Vám celý záznam o knize se všemi přidanými informacemi.

Kliknete-li namísto toho na sousloví Ústav fyziky atmosféry v pátém sloupečku označeném slovem Umístění, zjistíte, je-li daný titul vypůjčen a případně na na jak dlouho. Je-li vypůjčen, neztrácejte naději a kontaktujte knihovnici na mailové adrese fia@ufa.cas.cz. 

Je-li titul volný a jste-li již v knihovně zaregistrovaný, vstupte do konta čtenáře a pošlete nám požadavek na výpůjčku. Pokud se Vám knihovna sama neozve do druhého dne, prosím, kontaktujte ji a upozorněte na svou objednávku!

V případě jakýchkoli nesnází nás kontaktujte na adamovicova@ufa.cas.cz.